Foto: Unsplash

Spotify zavádí novou funkci, která k poslechu nabídne playlisty ostatních uživatelů

Spotify testuje novou funkci, která na domovskou stránku přináší oblíbené uživatelské playlisty. Novinka se bude zobrazovat v rámci sekce Featured Curators, a to prozatím pouze těm, kteří budou součástí pilotního testu. Společnost nicméně neuvádí, které trhy či na jakých zařízeních se tohoto testování uživatelé dočkají. Novinku proto potenciálně můžete najít i na svém zařízení.

Spotify každopádně uvedla, že sekce Featured Curators nebude obsahovat playlisty jen tak nějakých uživatelů; platforma je totiž vybrala na základě sledovanosti a oblíbenosti jejich playlistů a také podle toho, zda vyprávějí „jedinečné příběhy prostřednictvím svých playlistu“ nebo vytvářejí „autentické spojení“ s posluchači. Playlisty v nabídce by tak měly mít vysokou úroveň.

Pravdou totiž je, že mnoho uživatelů má velmi dobrý cit pro tvorbu playlistu. Algoritmy, které jsou využívány pro tvorbu seznamů skladeb v rámci Made for You jsou přitom poměrně omezující, jelikož nenabízejí příliš nových umělců a drží se spíše toho, co uživatel již poslouchá. Nová funkce proto slibuje možnost poznat nové interprety a rozšířit si své obzory. Velkou pochvalu za tento krok Spotify zaslouží i proto, že se snaží vyzdvihnout tvorbu samotných uživatelů, místo aby ji schovávalo ve výsledcích vyhledávání.

Ne tak dávno Spotify zavedlo také novou funkci nazvanou Blend, která vám a dalším deseti přátelům umožňuje vytvořit společný playlist, který je nakonec výsledkem celé skupiny. Po připojení každého člena pak Spotify automaticky vytvoří seznam skladeb na základě aktuálních preferencí každého z nich (seznam je neustále aktualizován).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.