Foto: se svolením Blizzard

Spuštění betaverze Diabla IV provázely problémy

V pátek byl spuštěn předběžný přístup ke hře Diablo IV. Neproběhl ale tak hladce, jak by si společnost Blizzard pravděpodobně přála. Krátce po spuštění bety se totiž mnoho hráčů ve snaze o přihlášení ocitlo v dlouhých frontách. Někteří dokonce museli čekat řádově i několik hodin, než vůbec dostali příležitost si hru zahrát. Poté byli často odpojeni již po 15 minutách hraní.

Blizzard se problémem zabýval na základě stížností hráčů na sociálních sítích a oficiálním fóru Diabla IV. Společnost později uvedla, že na uvedených problémech pracuje. V průběhu soboty došlo k výraznému zlepšení a nyní hráči na přihlášení čekají nejdéle jen několik minut. Po vyřešení problémů totiž bylo možné zvýšit počet hráčů, čímž se čas strávený ve frontě citelně zkrátil.

„Mnoho hráčů se úspěšně přihlásilo do hry, ale jsme si vědomi toho, že někteří zaznamenali delší čekací dobu,“ uvedl k sobotní situaci Blizzard. „Vzhledem k tomu, že pokračujeme ve vylepšování stability našich serverů, očekáváme, že se naši hráči dočkají dalšího zkrácení doby, kterou tráví čekáním ve frontě.“

Velmi pravděpodobně ale nejde o poslední potíže, které betaverzi provází, zejména vezmeme-li v potaz, že studio provádí zátěžové testy hry, jako je Diablo IV, v ostrém provozu. Nicméně jisté je, že tím posledním, co by si Blizzard přál, je opakování situace, která nastala při spuštění Diabla III, kdy zájem o hru přetížil přihlašovací servery Battle.netu a znemožnil mnoha lidem si hru vůbec zahrát.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.