Foto: stability.ai

Startup Stability AI zpřístupnil nástroj na generování krátkých animací

Obrázky vytvořené za pomoci umělé inteligence Stable Diffusion lze nyní animovat, oznámil startup Stability AI. Společnost odhalila nový produkt s názvem Stable Video Diffusion, který uživatelům umožňuje vytvářet video ze statického obrázku. Nová funkce byla zpřístupněna v podobě dvou nástrojů pro převod obrazu na video, z nichž každý je schopen generovat 14 až 25 snímků při rychlostí mezi 3 a 30 snímky za sekundu s rozlišením 576 × 1024 pixelů. Nástroj je schopný z jednoho snímku syntetizovat vícero pohledů.

Stable Video Diffusion je v tuto chvíli k dispozici pouze pro výzkumné účely, nikoli pro jednotlivce nebo komerční subjekty. Zájemci se mohou zaregistrovat a zapsat se na čekací listinu. Nástroj bude mít potenciální využití v odvětvích jako je reklama, vzdělávání nebo zábava.

Stable Video Diffusion však má některá omezení. Generuje totiž relativně krátká videa (méně než 4 sekundy), postrádá fotorealismus, neumí správně napodobit pohyb kamery, nedokáže generovat čitelný text, a ne vždy správně generuje osoby a obličeje. Nástroj byl vycvičen na souboru dat obsahujícím miliony videí, přičemž společnost Stability AI uvedla, že použila videa, která byla veřejně dostupná pro výzkumné účely. Původ datové sady je důležitý vzhledem k tomu, že společnost Stability AI byla nedávno zažalována společností Getty Images za to, že při cvičení umělé inteligence zneužila její obrazové archivy.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.