Zdroj: wallpaperflare.com

Streamer Ninja přejde po vypnutí platformy Mixer na YouTube

Formální ukončení platformy Mixer. k němuž došlo minulý měsíc. přišlo jako blesk z čistého nebe a vzbudilo řadu otázek. Část z nich se týkala osudu hvězd oboru, s nimiž Microsoft v rámci podpory své služby uzavřel exkluzivní smlouvy. V čele této skupiny stojí také asi nejpopulárnější stremer současnosti Tyler „Ninja“ Blevins.

Spekulovalo se o tom, že by se mohl vrátit na svoji domovskou platformu Twitch, avšak včera na Twitteru uvedl, že vše bude jinak a jeho cesta povede k platformě společnosti Google. Spolu s dalšími výraznými jmény, jako jsou Dr Lupo, TimTheTatman nebo Courage budou svá fortnitová dobrodružství vysílat na platformě YouTube.

Podle dosavadních informací není jasné, jestli výše zmínění streameři uzavřeli s Googlem exkluzivní smlouvu, nebo budou moci působit i na jiných kanálech. Včerejší Ninjův stream byl vůbec první na platformě YouTube.

Poté, co Mixer skončil, dostaly jeho hvězdy na výběr, zda se spolu s celou platformou přesunou na Facebook Gaming nebo přejdou jinam. Zatímco Ninja se rozhodl pro YouTube další velcí streamři jako Michael „Shroud“ Grzesiek nebo Soleil „Ewok“ Wheeler se zatím nevyjádřili.

Původní přechod Ninji z jeho mateřského Twitche na Mixer zahájil novou éru soupeření mezi streamovacími platformami. Ty mezi sebou začaly soupeřit o slavná jména, avšak ukázalo se, že diváci herních streamů jsou více loajální platformě než konkrétním streamerům. Ninja i další tak přišli o miliony fanoušků. Právě nákladné nákupy celebrit, které se ve finále příliš nevyplatily mohly stát za koncem Mixeru jako takového.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.