Streamovací služba společnosti Disney se bude jmenovat Disney+ a bude spuštěna koncem příštího roku

Streamovací služba společnosti Disney ponese název Disney+ a v USA bude spuštěna na konci příštího roku. Jádro produkce budou tvořit nepřekvapivě vlajkové značky Star Wars, Marvel, Pixar nebo National Geographic. Během prezentace finančních výsledků za čtvrtý fiskální kvartál to sdělil šéf společnosti Robert Iger.

Iger se také zmínil o tom, že na platformě se bude „hrát“ např. poslední epizoda nové série Star Wars s podtitulem Epizoda IX, která do kin vstoupí v prosinci příštího roku, nebo chystaný seriál ze stejného univerza s názvem The Mandalorian. Kromě toho se pro ni připravují seriálové verze filmu High Fidelity (v českých kinech běžel pod názvem Všechny moje lásky) či „animáku“ Monster, Inc (Příšerky s.r.o) nebo hraná verze klasického animovaného filmu Lady and the Tramp (Lady a Tramp) z roku 1955. Chystá se i seriál z univerza Marvelu, v němž budou hrát hlavní roli postavy Lokiho nebo Scarlet Witch.

Iger také nastínil plány pro streamovací službu Hulu, kterou Disney vlastní se společnostmi 21st Century Fox (kterou nedávno koupil), AT&T a Comcast. Chce investovat více do původní tvorby a expandovat s ní na nové mezinárodní trhy, přičemž cílem je stát se v této oblasti, které nyní vládnou Netflix a Amazon, dalším velkým hráčem. Bude mít každopádně co dělat, protože Netflix očekává, že koncem roku bude mít 146 mil. předplatitelů, zatímco Hulu nedávno hlásilo 20 milionů.

 

Zdroj: nbcnews.com, thewrap.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.