Foto: se svolením Activision Blizzard

Studio Activision Blizzard se vrhá do nového herního žánru, začalo pracovat na survival hře

Studio Activision Blizzard, které stojí za hrami Overwatch, Diablo či World of Warcraft, se pouští do nového žánru survival. Nový projekt je prozatím v rané fázi vývoje, takže si na novou hru budeme muset ještě nějakou dobu počkat (podle odhadů minimálně jeden rok). Nicméně již nyní ceníme snahu Blizzardu vstoupit na nové a neznámé pole.

Společnost se prozatím o chystané hře zmínila v tom smyslu, že půjde o „místo plné hrdinů, které jsme ještě nepotkali, příběhů, které teprve budou vyprávěny, a dobrodružství, která teprve prožijeme. Rozsáhlá říše možností, která čeká na prozkoumání.“ Ačkoli zatím jde o velmi obecné vyjádření, studio jeden detail o projektu přeci jen potvrdilo – bude k dispozici „na PC a konzoli“.

Jednotné číslo u slova konzole je ale trochu matoucí. Vzhledem k tomu, že Microsoft nedávno oznámil plány na koupi Activision Blizzard a multiplatformní budoucnost jeho her je nejistá. Nicméně je možné, že Blizzard vytvoří hru pouze pro konzole Xbox a majitelé PlayStationu a Switche budou mít jednoduše smůlu.

V současné době čelí Activision Blizzard žalobě a několika vyšetřováním kvůli obviněním z diskriminace na základě pohlaví a sexuálního obtěžování ve studiu, které už 30 let vede Bobby Kotick. Prezident Blizzardu Mike Ybarra ale slíbil, že po přechodu pod Microsoft obnoví důvěru ve studio a vytvoří „bezpečné, inkluzivní a kreativní pracovní prostředí“.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.