Swatch obvinil Samsung z kradení designu ciferníků

Světoznámý výrobce hodinek Swatch podal na Samsung u newyorského soudu žalobu kvůli údajnému porušování ochranných známek na jeho design ciferníků. Ciferníky Samsungu nabízené v obchodě Galaxy App pro chytré hodinky Gear, Gear Sport nebo Gear S3 Classic prý „nesou stejné či prakticky stejné znaky“ jako ciferníky, jež Swatch používá u značek jako Longines, Omega nebo Tissot.

Společnost také tvrdí, že „toto nestydaté kopírování ochranných známek může mít pouze jeden účel –  profitovat z věhlasu, reputace a prestiže produktů a známek, které společnosti patřící do skupiny Swatch Group po desetiletí velmi pečlivě vytvářely“. Po Samsungu žádá kvůli tomu, co formálně nazývá neférovými obchodními praktikami a nefér konkurencí,  náhradu škody přesahující 100 milionů dolarů.

Problematických ciferníků je prý 30 a jeden z nich měl Samsung okopírovat i ze vzácného kousku, sběratelských hodinek Jaquet Droz Tropical Bird Repeater v hodnotě 650 tisíc dolarů.

Pro nové chytré hodinky Galaxy Watch Active, které Samsung na trh uvede koncem března, bude podle jeho slov k dispozici až 60 tisíc ciferníků. V tuto chvíli není jasné, jestli některý z nich používá designové rysy, které by švýcarský hodinářský gigant mohl shledat jako okopírované.

 

Zdroj: cultofmac.com, theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.