Foto: se svolením Apple

Systém watchOS 9 je nyní k dispozici

Apple dnes vydal operační systém watchOS 9. Pokud si chcete aktualizaci do svých chytrých hodinek nainstalovat, musíte si nejdříve stáhnout iOS 16 do iPhonu. Tento krok provedete jednoduše tak, že otevřete aplikaci Nastavení, zvolíte Obecné, poté Software a nakonec Aktualizace. iOS 16 lze nainstalovat pouze do zařízení iPhone 8 a novějších.

Pokud patříte mezi majitele hodinek Apple Watch Series 3, k novému softwaru se bohužel nedostanete, jelikož společnost Apple upustil od podpory svého nositelného zařízení z roku 2017. Stojí také za zmínku, že ne každá funkce watchOS 9 bude dostupná na všech hodinkách Apple Watch a v každém regionu.

Podobně jako u předchozích aktualizací se nová verze watchOS zaměřuje zejména na fitness. Devítkový operační systém tak přinese několik zajímavých novinek. Při cvičení či při spánku uživatelé budou moci nově sledovat srdeční tep. Přidána byla také podpora multisportovních tréninků a nové možnosti, jak sledovat své nejlepší osobní výkony. Kromě toho si uživatelé také budou moci nastavit například také to, aby jim software připomenul, že si mají vzít léky.

Mezi další nové funkce patří přepracované rozhraní pro Siri, funkce Rychlé akce (dvojím spojením prstů jednoduše můžete zahájit cvičení nebo pořídit fotku) a několik nových ciferníků.

Vedle watchOS 9 Apple uvolnil také finální verzi iOS 16. Více se dozvíte v tomto článku.

Zdroj: engadget.com