Zdroj: wikimedia.org

Tchajwanský startup Deep01 získá na vývoj AI softwaru pro zobrazování mozku 2,7 milionu dolarů

Deep01 je tchajwanský startup, který pracuje na vývoji zobrazovacího software založeném na AI, jenž dokáže pomoci lékařům s rychlejším a efektivnějším CT vyšetřením mozku. Dobrou zprávou přitom je, že pro svůj vývoj získá 2,7 milionů dolarů. Na financování projektu se (možná trochu překvapivě) podílí velký twchajvanský výrobce elektroniky a počítačových součástek ASUS. Dalším investorem je například Digital Economy Fund, který spolufinancují výzkumné organizace Industrial Technology Research Institute (ITRI), Institute for Information Industry (III) a BE Capital.

Deep01 již přitom získal potřebná povolení úřadů pro správu potravin a léčiv, a to jak na Tchaj-wanu, tak i v USA, a může být tedy oficiálně využit v lékařské praxi. Společnost navíc obdržela svoji první objednávku v hodnotě 700 tisíc amerických dolarů a zařízení v současné době již používají dvě lékařská centra a čtyři nemocnice na Tchaj-wanu. Deep01 tak již pomohl lékařům zkontrolovat přes 2 tisíce mozkových skenů. Podle vyjádření samotné společnosti navíc jejich zařízení dokáže pomocí umělé inteligence detekovat nebezpečné akutní intracerebrální krvácení do 30 sekund s přesností 93–95 procent.

Tento startup byl založen v roce 2016 Davidem Chouem, který získal magisterský titul v oboru informatiky na Carnegie-Mellonově univerzitě a jako výzkumný pracovník působil v letech 2018 až 2019 také na největší klinice Harvardské univerzity v Massachusetts General Hospital.

V tiskové zprávě se k projektu vyjádřil také viceprezident společnosti ASUS, Albert Chang, který považuje Deep01 za „přední startup v oblasti lékařství a AI“. Můžeme přitom očekávat, že pronikání AI do oblasti lékařství bude rychle pokračovat.

Zdroj: techcrunch.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.