Foto: Pxfuel

Teenager vzkázal Elonu Muskovi, aby mu zaplatil 50 000 dolarů za to, že přestane sledovat jeho soukromé letadlo

Devatenáctiletý vysokoškolský student Jack Sweeney si získal pozornost médií nezvyklým příběhem. Vytvořil bota, kterého nazval ElonJet, jelikož jde o sledovací zařízení, které na Twitteru informuje o tom, kdy vzlétá a přistává soukromé letadlo Elona Muska.

Nejde přitom o jediného bota, kterého Sweeney naprogramoval. Kromě Muska tak další jeho boti sledují například také soukromá letadla dalších celebrit, jako jsou Bill Gates nebo Jeff Bezos. K této činnosti přitom využívají veřejně dostupné údaje o leteckém provozu. Nicméně právě ElonJet je se 180 000 sledujícími zdaleka nejznámější. A právě jeho popularita způsobila, že se o něj začal zajímat i Musk.

Již loni na podzim proto kontaktoval Sweeneyho ohledně ElonJetu. „Můžete to stáhnout? Je to bezpečnostní riziko,“ žádal Musk a za smazání bota Sweeneymu slíbil 5 000 dolarů. Každopádně Sweeney se s nabízenou částkou nespokojil a začal vyjednávat. Vzkázal proto Muskovi: „Je nějaká šance zvýšit to na 50 tisíc dolarů? Byla by to skvělá podpora na vysoké škole a možná by mi to umožnilo pořídit si auto, možná dokonce Model 3.“

Musk na to odpověděl, že o tom bude přemýšlet. Pravdou ale je, že od té doby se Sweeneymu neozval. Tomu nicméně zkušenosti, které získal při vytváření ElonJetu, zajistily práci na částečný úvazek ve společnosti UberJets.

Faktem je, že dosud Sweeney o rozhovoru s Muskem mlčel. Vše se rozhodl zveřejnit poté, co miliardář zdánlivě ztratil zájem o naplnění dohody. „Šel opačnou cestou než já, tak proč bych já nešel opačnou cestou než on?“ zdůvodnil Sweeney své počínání. „Odvedl jsem na tom spoustu práce a 5 000 dolarů je málo,“ doplnil v rámci rozhovoru pro Business Insider. Není ale pravděpodobné, že by Musk Sweeneymu zaplatil požadovanou částku, ostatně jak sám uvedl, nepřipadá mu správné, aby platil za to, že ElonJet Sweeney vypne.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.