Foto: Unsplash

Tesla kombinuje dobíjecí stanice Supercharger se satelitním internetem Starlink, řidiči budou moci využívat obojí

Zdá se, že společnost Tesla se rozhodla zabít dvě mouchy jednou ranou a propojit satelitní internet Starlink s dobíjecími stanicemi pro elektromobily. Podle serveru Electrek si totiž někteří majitelé elektromobilů Tesla všimli satelitních internetových antén Starlink namontovaných přímo u dobíjecích stanic Supercharger na Floridě. Ačkoli zatím není jasné, kolik jich je a zda už je tato služba přístupná řidičům, toto spojení smysl rozhodně dává.

Důvodů, proč je širokopásmové připojení Starlink u dobíjecích stanic Supercharger výhodné, je vícero. Jedním z nich je například fakt, že tento typ internetového připojení by mohl nahradit (případně doplnit) stávající připojení, které umožňuje platby či ukazuje stav nabíječky. Rozšíření o satelitní internetové antény by mohlo společnosti pomoci začít dobíjecí stanice zavádět rychleji i v odlehlých oblastech, kde je problém s běžným internetovým pokrytím. V konečném důsledku by tak Tesla mohla až ztrojnásobit velikost své sítě stanic a nabídnout ji i pro elektromobily konkurenčních značek.

Nicméně jen k hladkému průběhu transakcí není potřeba tak velká šířka pásma (medián připojení Starlink v USA je asi 97 Mb/s), nebylo by proto ani velkým překvapením, kdyby Tesla satelitní antény využila k poskytnutí WiFi přímo zákazníkům Superchargerů.

Ti totiž u nabíjecích stanic obvykle parkují dostatečně dlouho na to, aby se přitom mohli podívat na epizodu oblíbeného seriálu nebo třeba streamovat. Zákazníci by přitom pochopitelně nepotřebovali předplatné Premium Connectivity.

Tesla se k celé věci prozatím nevyjádřila.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.