Foto: Unsplash

Tesla nově přijímá platby v dogecoinech, jeho cena vzrostla o 14 procent

Na webu společnosti Tesla i na Muskově twitterovém účtu se objevilo oznámení, že tato společnost nyní začala akceptovat i platbu v degecoinech. Ne však za všechny, ale jen za některé vybrané položky. Nyní si tak zákazníci mohou pořídit Cyberwhistle za 300 dogecoinů, Giga Texas Belt Buckle za 835 dogecoinů nebo elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti za 12 020 dogecoinů. Zajímavé přitom je, že tyto tři produkty nově umožňují pouze platbu v degecoinech, a není tedy možné za ně zaplatit v hotovosti.

Poprvé Tesla začala přijímat kryptoplatby (v bitcoinech) za své vozy v březnu minulého roku. Nicméně o zhruba dva měsíce později tuto možnost zrušila. Podle vyjádření společnosti kvůli negativním dopadům těžby na životní prostředí. V říjnu nicméně opět začala mluvit o možnosti plateb v kryptoměnách. Volba padla na dogecoin zejména i proto, že při jeho těžbě dochází ke spotřebě menšího množství energie (má nižší hodnotu než bitcoin).

V prosinci 2021 pak Musk přímo uvedl, že se Tesla chystá začít přijímat platby v dogecoinu. Prozradil také, že jde v podstatě o zkoušku „jak to půjde“. Nyní tento slib splnil.

Není překvapující, že po oznámení této novinky vzrostla cena dogecoinu za posledních 24 hodin zhruba o 14 procent a v současné době se prodává za asi 0,199 dolaru, což je nejvíce od 14. prosince. Rozhodně bude velmi zajímavé sledovat, kam se vše nakonec vyvine a jak budou reagovat spotřebitelé.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.