Zdroj: pixabay.com

Tesla slaví nejúspěšnější první čtvrtletí v historii automobilky

Automobilka Tesla v prvním čtvrtletí roku 2020 překonala všechna očekávání, jelikož se jí podařilo prodat více než 88 tisíc automobilů. Tohoto úspěchu se jí přitom podařilo dosáhnout navzdory tomu, že měsíc březen byl kvůli pandemii COVID-19 v útlumu.

Společnost přitom oficiálně potvrdila, že za první kvartál se jí podařilo prodat celkem 88 400 vozů, přičemž ve stejném časovém úseku vyrobila celkem 102 672 automobilů. A to i přesto, že v posledním týdnu úplně zastavila výrobu v továrně ve Fremontu v Kalifornii a pozastavila ji i v dalších továrnách. Na druhou stranu totiž výrazně narostla výroba v nové čínské Gigafactory v Šanghaji.

Přestože v předchozím čtvrtletí (tedy od října do prosince roku 2019) bylo prodáno přibližně 112 tisíc vozů, zdánlivý současný „pokles“ není překvapivý. Odbyt v prvním čtvrtletí totiž bývá (nejen) v automobilovém průmyslu vždy slabší. I historii Tesly proto letošní čtvrtletí znamená opravdový úspěch, jelikož ve srovnání s jinými prvními čtvrtletími minulých let dokázala prodat rekordní počet automobilů.

Tesla si v tiskové zprávě chválí nárůst produkce, a to i přes mnohé překážky, které souvisejí se světovou pandemií. Velká očekávání přitom panují i ohledně nového elektrického SUV Modelu Y, jehož výroba začala v lednu a dodávky zákazníkům v březnu (tedy výrazně dříve, než bylo plánováno). Elon Musk přitom již dříve uvedl, že Model Y by mohl zaznamenat rekordní zájem, jelikož je cenově dostupnější než například luxusní Model X.

Konkrétní čísla o čistých příjmech a další podrobnosti budou zveřejněny později. Prodej vozidel Tesla přitom představuje pouze část příjmů společnosti, a proto na něj nelze pohlížet jako na finanční měřítko úspěšnosti. Přesto je jasné, že Tesla na tom vůbec není špatně.

Zdroj: electrek.co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.