Tesla vydala po dvou incidentech s požáry svých vozů update softwaru pro správu baterie

Tesla vydala „preventivně“ pro všechny vozy Model S a Model X update softwaru pro správu baterie. Učinila tak poté, co se v médiích krátce po sobě objevila dvě videa podle všeho spontánních výbuchů Modelů S.

První incident se odehrál v dubnu na parkovišti v Šanghaji a zachytily jej bezpečnostní kamery. Tesla do Číny poslala tým vyšetřovatelů, zatím však nezveřejnila žádné závěry. Ke druhému došlo tento týden na hongkongském parkovišti, kdy se Model S vzňal krátce poté, co jej jeho majitel nabil.

Podle nedávného článku webu Business Insider se od roku 2013 událo zhruba 20 incidentů spontánního výbuchu vozidel Tesly. Dva poslední případy se však od většiny z nich liší tím, že auta byla při výbuchu zaparkovaná, kdežto ve většině předchozích případů vozy začaly hořet v důsledku vážných nehod.

Tesla v reakci na poslední dva incidenty prohlásila, že „v souvislosti s vyšetřováním hlavní příčiny z preventivních důvodů prostřednictvím OTA aktualizace revidujeme nastavení správy dobíjení a tepla u Modelů S a X, abychom dále pomohli chránit baterii a zlepšili její životnost“.

Není to poprvé, co společnost vydává aktualizaci, která má bránit vzniku požárů – např. před třemi lety v souvislosti se vznícením Modelu S v Norsku vypustila update, který  „poskytoval ochranu navíc během nabíjení baterie“.

Zdroj: theverge.com, business.insider.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.