Foto: se svolením Tesla

Tesla žádá veřejnost, aby rozhodla, kde mají stát její další Superchargery

Společnost Tesla má po celém světě již více než 35 000 dobíjecích stanic Supercharger, může ale být záhadou, jak přesně taková vybírá místa. Nyní prostřednictvím nové ankety na Twitteru společnost žádá veřejnost, aby jí sdělila, kde chce mít nainstalovány další superchargery, informoval TechCrunch.

Některé z nejčastěji požadovaných lokalit jsou ty nejméně dostupné, včetně amerických národních parků, ostrova Vancouver, Havaje a Aljašky. Pokud byste někdy byli v Britské Kolumbii, všimnete si, že zde jezdí spousta elektromobilů Tesla, ale na ostrově Vancouver je pouze dvojice stanic Supercharger, a to ve Victorii a Nanaimu. Podobně je tomu na Aljašce, kde je pouze jedna stanice v Soldotně a osamocené zařízení se šesti superchargery v Honolulu. Smysluplné by bylo také instalovat stanice u bran národních parků, které se často nacházejí v odlehlých oblastech.

Společnost Tesla má v USA 1 469 míst Supercharger, přičemž počet nabíjecích míst se u jednotlivých stanic značně liší. Růst počtu stanic však zaostává za prodejem elektromobilů Tesla – ten v roce 2021 vzrostl o 87 %, zatímco počet instalací Superchargerů se zvýšil jen o 35 %. To by se brzy mohlo stát poměrně značným problémem, protože společnost uvedla, že otevře svou síť Superchargerů i pro vozidla jiných značek.

Instalace nabíjecích stanic však není jednoduchá. Společnost Tesla nedávno zveřejnila inzerát na pracovní pozici pro svůj kanadský tým projektantů Superchargerů s tím, že uchazeči potřebují zkušenosti s povolováním staveb, konstrukcí staveb, s obsluhou inženýrských sítí a další.

Zdroj: engadget.com