Foto: se svolením Tesla

Tesla zastavila dodávky vozu Cybertruck, na vině je pravděpodobně závada plynového pedálu

Je to skoro neuvěřitelné, ale po mnoha odkladech společnost Tesla řeší další zpoždění ohledně dodávek jejího futuristického pick-upu Cybertruck. V současné době společnost zastavila dodávky tohoto vozu a majitelům oznámila, že došlo k neočekávanému zpoždění, neuvedla však důvod. Jeden z kupujících však prozradil, že mu bylo sděleno, že Tesla vydala svolávací zprávu kvůli problému s plynovým pedálem.

„Právě jsme byli informováni o neočekávaném zpoždění týkajícím se přípravy vašeho vozidla. Musíme zrušit váš termín dodání,“ napsala Tesla dalšímu klientovi. „Omlouváme se za nepříjemnosti a těšíme se na brzké přijetí vaší dodávky vozu Cybertruck!“

Jeden z majitelů zveřejnil příspěvek na TikToku, který ukazuje, v čem by mohl být problém. Kvůli problému s nadměrným množstvím maziva na pedálu plynu se může kryt uvolnit a posunout směrem dopředu, čímž se zasekne do mezery v podlahové desce. To způsobí, že se plynový pedál naplno stlačí, jinými slovy může vzniknout velmi nebezpečná situace. Společnost však přesný důvod zpoždění nepotvrdila.

Tesla uvedla, že dodávky by měly být obnoveny 20. dubna, ale celá situace může vyvolat další zpoždění pozdějších dodávek. Vozidlo, které se po četných odkladech konečně začalo vyrábět koncem loňského roku, již má na kontě i další stížnosti kupujících. Mezi ně patří zhoršený výhled ven z vozu, potíže v terénu, potenciální nebezpečí pro cestující kvůli chybějícím deformačním zónám, problémy s adaptérem CCS, nižší dojezd, než se očekávalo, změna barvy nerezových panelů karoserie a další.

Zdroj: engadget.com