Foto: se svolením Nintendo

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom vyjde 12. května 2023

Pokračování úspěšné hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild s názvem Tears of the Kingdom se na Switchi objeví 12. května 2023. Nintendo odhalilo datum vydání, název a krátký teaser (ke zhlédnutí na konci tohoto článku) během nedávné akce Direct. Podle vývojářského studia Tears of the Kingdom zavede hráče až nad království Hyrule, do světa v oblacích.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild debutovala v roce 2017, a to konkrétně ve stejný den, kdy se na trhu objevil Switch. Hra zaznamenala obrovský komerční úspěch a získala i velmi pozitivní kritické ohlasy. Za posledních šest let se stala jednou z nejoblíbenějších her nejen na své platformě, ale i na dalších dostupných platformách. Není proto divu, že se Nintendo zaměřilo na další pokračování místo toho, aby se vydalo jiným směrem. Řada hráčů totiž pokračování netrpělivě očekává už od vydání původní hry.

Zajímavostí je, že termín vydání pokračování byl původně stanoven na rok 2022. Tears of the Kingdom jsme se tedy měli dočkat letos, v březnu 2022 však bylo vydání odloženo, a to na již zmiňovaný příští rok, konkrétně na jaro 2023.

Nicméně nejde o jediný velký a netrpělivě očekávaný herní titul, jehož vydání bylo z letoška odsunuto. Na příští rok bylo přesunuto vydání poměrně velkého množství her od velkých vydavatelů včetně her Starfield, Redfall, Hogwarts Legacy a Forspoken.

Zdroj: engadget.com