Foto: Unsplash

Threads rychle roste, nyní má 150 milionů uživatelů měsíčně

Aplikace Threads společnosti Meta nyní hlásí více než 150 milionů uživatelů měsíčně, což představuje nárůst o 20 milionů nových uživatelů od února. Mark Zuckerberg se o nejnovější čísla podělil během rozhovoru k výsledkům společnosti Meta za první čtvrtletí a uvedl, že aplikace pokračuje ve vývoji, ve který doufal.

Platforma pokračuje ve stabilním růstu, i když pomalejším tempem, než jaký byl její počáteční explozivní růst. V prvním týdnu si aplikaci stáhlo více než 100 milionů uživatelů, ale později došlo k poklesu. V posledních šesti měsících však Threads zaznamenává trvalejší růst a Zuckerberg spekuluje, že by se služba nakonec mohla stát další aplikací Meta s miliardou uživatelů.

Pozoruhodné je, že Threads podle některých ukazatelů zřejmě překonává službu X. Podle odhadů analytické společnosti Apptopia by mělo mít Threads ve Spojených státech více denních uživatelů než X. Threads také nedávno zaznamenala další významné vítězství, když se k platformě připojila Taylor Swift, aby propagovala své nejnovější album.

Threads je prozatím mezi aplikacemi společnosti Meta unikátní tím, že neobsahuje reklamu, takže společnost na aplikaci přímo nevydělává. To se pravděpodobně v určitém okamžiku změní, pokud bude platforma i nadále zvětšovat svůj dosah. Zuckerberg již dříve uvedl, že se společnost zaměří na zpeněžení až poté, co se Threads dostatečně rozroste.

Zdroj: engadget.com