Foto: Unsplash

TikTok zavádí bezpečnější přihlašování pomocí passkey

Uživatelé TikToku budou mít nyní možnost se přihlásit také pomocí svého passkey spojeného s Apple ID, což znamená, že se do svého účtu mohou snadno dostat pomocí Face ID nebo Touch ID. Passkey jsou považovány za bezpečnější variantu než přihlašování pomocí hesla, protože jsou tvořeny dvojicí kryptografických klíčů.

První z klíčů je veřejný klíč, který je spojen s webovou stránkou nebo službou, zatímco druhý je soukromý klíč uložený pouze v zařízení uživatele. Služby a aplikace, jako je TikTok, nemají k tomuto soukromému klíči přístup a uživatelé si ho nemohou zkopírovat ani předat dál, jde tedy o jeden z nejbezpečnějších způsobů přihlašování. Zařízení se systémem iOS ověřují identitu uživatelů pro přihlášení pomocí jejich biometrických údajů předtím, než porovnají jejich soukromý klíč s veřejným klíčem.

Aby mohli uživatelé používat passkey v aplikaci TikTok pro iPhony a iPady, musí být v jejich zařízení nainstalována nejnovější verze systému iOS. Musí mít také zapnutý iCloud Keychain, protože společnost Apple ukládá přístupové klíče do svého systému pro správu hesel. A také musí být pro jejich Apple ID zapnuto dvoufaktorové ověřování.

TikTok začne tento měsíc zavádět podporu passkey v některých regionech v Asii, Africe, Austrálii a Jižní Americe. Společnost uvedla, že funkce bude časem dostupná i v dalších lokalitách a na jiných operačních systémech, takže se s největší pravděpodobností dostane i do Evropy a na zařízení s Androidem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.