Tim Cook naznačil velké plány Applu pro letošní rok, dočkáme otevře vlastní televizi?

“Apple pro letošní rok rozšíří své služby”, takto formuloval svou odpověď v jednom z rozhovorů Tim Cook, CEO společnosti Apple. O jaký druh služeb by se mělo jednat, nespecifikoval, avšak většina odborné veřejnosti předpokládá, že by se mohlo jednat o dlouho avizovaný vstup Applu do televizního světa.

Veřejnosti zatím není známý přesný název celého projektu a tak se mezi fanoušky ujal název Apple video. Předpokládá se, že by se mělo jednat o službu, která by fungovala na podobném půdorysu jako populární Netflix  nebo Amazon Prime video.

O blízkém příchodu Applu na trh televizní zábavy svědčí i některá oznámení, která proběhla během veletrhu CES. Velcí výrobci televizorů oznámili, že řada jejich produktů bude nově podporovat funkce jako jsou Apple AirPlay 2 nebo HomeKit. A to včetně televizorů, které podporují funkce konkurenčních virtuálních asistentů jako je Bixby od Samsungu nebo Google asistent.

Apple navíc už druhým rokem pracuje na exkluzivním video obsahu, na jehož tvorbu vyčlenil ze svého rozpočtu částky v řádech miliard dolarů. A pro velkou část tohoto obsahu zatím nemá odbytiště.

Tim Cook mluvil o službách. Zda se bude jednat pouze o služby týkající se televizního obsahu, nebo třeba také o služby související se zdravotnictvím zatím není jasné.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.