To nejlepší z tiskové konference E3: Nový díl Watch Dogs, velké přídavky do Assassin’s Creed Odyssey i vlastní předplatitelská služba

Včerejší den veletrhu E3 přinesl řadu zajímavých událostí. Mezi nejvýraznějších z nich patří bezesporu tisková konference společnosti Ubisoft. Ačkoliv o většině novinek, jsme měli představu díky dřívějším únikům, rozhodně bylo na co se dívat.

O třetím díle partyzánské městské akce Watch Dogs Legion (jedná se o regulérní třetí díl, ačkoliv autoři hry nezvolili k jeho označení číslovku) jsem měli tušení už před samotnou E3. A většina doposud spekulativních informací se opravdu potvrdila. Hra nás ze Spojených států vezme tentokrát do kulis totalitního Londýna. K dispozici budeme mít hned několik postav, včetně vražedkyně v důchodovém věku a na pomoc si můžeme povolat kohokoliv z civilních obyvatel. Jak bude přesně tato mechanika zpracována trailer nenaznačil.

Důležitou zprávou je, že na nový díl Watch Dogs se můžeme těšit v příštím roce, konkrétně tedy v březnu.

Ačkoliv Ubisoft už loni oznámil, že nový díl populární série Assassins Creed pro letošní rok nechystá, nepřijdou milovníci této série zkrátka. Assassin’s Creed Odyssey z loňského roku se totiž dočká výrazných rozšíření. Asi nejzajímavější z nich bude jednoduché skriptovací prostředí, které umožní hráčům tvořit si ve hře vlastní obsah ve formě úkolů. Jeho betaverze je k dispozici už nyní. Během podzimu by se měl také objevit režim Discovery, který by měl připomínat oblíbený vzdělávací mód z předchozího dílu.

S Assassin’s Creed Odyssey tematicky souvisí také nově představená hra Gods & Monsters. Ta na první pohled zaujme kreslenou stylizovanou grafikou a jak prozrazuje trailer, vydáme se díky ní na výlet do řecké mytologie, kde budeme v roli antického hrdiny bojovat proti monstrům a plnit rozmary bohů. Vydání této hry je naplánováno na 25. února příštího roku.

Mezi další novinky, o nichž byla během konference E3 řeč pařil sportovní simulátor Roller Champions jejíž tvůrci sází především na multiplayer. O hře Ghost Recon Breakpoint už nám Ubisoft ledacos prozradil, včera však dodal velmi zajímavou informaci o tom, že jednu z postav ztvární ve hře Jon Bernthal.

V září se mohou fanoušci her od Ubisoftu těšit na novou předplatitelskou službu UPlay Plus. Ta by měla za 14,99 dolarů měsíčně poskytnou přístup k více než 100 titulům, jež ve své knihovně společnost Ubisoft má. Zajímavou informací také bylo, že kanál Netflix vytvoří film podle hry Division.