Zdroj: Unsplash.com

Touch ID pod displejem Apple neplánuje, Face ID by se mohlo příští rok přesunout pod displej

Posledních několik generací mobilních telefonů iPhone nevyužívá možnosti otisků prstů. Místo toho využívá sofistikovaný systém Face ID, který dokáže přesně zachytit tvář uživatele. Tento systém je považován za natolik bezpečný, že jej uznávají i banky. Spekulovalo se o tom, zda se Apple nevrátí k otiskům prstů spolu s technologií čtečky otisků prstů skrytou pod displejem.

Podle nejnovějších zákulisních informací se zdá, že o této technologii Apple skutečně uvažoval, avšak nakonec její použití zastavil. Důvod je údajně ten, že by pod obrazovku dokázal skrýt svoji vlastní technologii Face ID.

Technologie rozpoznávání obličeje je obecně považována za velmi pohodlnou. Problém však nastal v souvislosti s globální epidemií a nutností nosit ochranné respirátory. Ty znemožňovaly praktické užití tohoto systému. Apple to vyřešil tak, že umožnil odemykání telefonu prostřednictvím systému hodinek Apple Watch.

Mark Gurman, analytik serveru Bloomberg, předpovídá, že Apple nepůjde cestou duální technologie, tedy čtení otisků prstů i tváře, ale bude se držet pouze Face ID. Nižší řady iPhonů (kterých není mnoho) ji budou mít i nadále ukrytou v panelu, který je zařízlý do displeje, zatímco vlajkové lodi budou pracovat s technologií skrytou pod displejem, a poskytnou tak svým majitelům nerušený pohled.

Tato technologie se údajně objeví u iPhonu 14, tedy u generace, která přijde příští rok. iPhony 13, které by měly být představeny v září, budou mít stále ještě klasický zářez v displeji (také technologii, kterou dokázal Apple v rámci okruhu velkých výrobců telefonů realizovat jako první).

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.