Foto: App Store

Trumpova sociální síť má být spuštěna již během dnešního dne

Agentura Reuters uvedla, že dnes (tj. 21. února 2022) by měla být spuštěna sociální síť exprezidenta USA Donalda Trumpa Truth Social. Tento den nebyl vybrán náhodně, v USA totiž slaví Den prezidentů.

„Vydání v obchodě Apple App Store je stanoveno na pondělí 21. února,“ uvedl údajně manažer, který na portálu Truth Social vystupuje pod přezdívkou Billy B, a to v odpovědi na dotaz ohledně veřejného beta testování zmiňované aplikace Truth Social. Ta přitom byla již v prosinci otevřena pouze pro pozvané hosty a později do ní získalo přístup přibližně 500 beta testerů.

Bývalý poslanec Devin Nunes, který nyní působí jako generální ředitel společnosti Trump Media and Technology Group (TMTG), v nedělním rozhovoru na stanici Fox News uvedl další informace o aplikaci. Ačkoli nemluvil konkrétně o vydání na Den prezidentů, zmínil se o tom, že aplikace se v App Store objeví již v průběhu tohoto týdne. Kromě toho také uvedl, že do konce března by měla být aplikace plně funkční, a to minimálně v rámci Spojených států.

Platforma se bude podle všeho velmi podobat Twitteru. Kromě jiného i tím, že uživatelé nebudou moci (alespoň prozatím) upravovat své příspěvky (podobně jako stále není možné editovat tweety). Kromě toho Truth Social bude disponovat také funkcí přímého zasílání zpráv, možností přihlásit se k odběru upozornění na nový obsah a také propracovanou politikou ověřování uživatelů.

Aplikace nicméně měla být původně oficiálně zpřístupněna až v březnu, a to kvůli vyšetřování Komise pro cenné papíry a burzy ohledně Trumpovy dohody s SPAC o vstupu TMTG na burzu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.