Foto: Unsplash

Twitch zdokonaluje funkci blokace pro streamery

Twitch se rozhodl pro opačný krok než platforma X – posílí funkci blokace uživatelů. Konkrétně umožní streamerům blokovat zakázané uživatele, aby nemohli sledovat jejich přenosy. „Můžete si zvolit, že někteří uživatelé nebudou moci sledovat stream,“ prozradil produktový manažer Trevor Fisher a zdůraznil, že tato funkce nebude ve výchozím nastavení povolena. Nová funkce blokování bude zavedena během několika příštích týdnů.

„Bude to fungovat tak, že pokud někoho zabanujete a on právě sleduje váš stream, přehrávání streamu se pro něj přeruší, takže okamžitě ztratí možnost se dále dívat. A pokud pak přejdete do offline režimu a znovu začnete streamovat, nebude moci sledovat ani vaše další streamy, dokud se nerozhodnete danému uživateli zákaz zrušit.“ Velmi pravděpodobně přitom nebude hrát roli, zda danou osobu zakáže přímo streamer nebo moderátor.

Jedním z významných omezení nové funkce je, že se vztahuje pouze na přihlášené uživatele. Každý, kdo sleduje stream, po odhlášení ze svého účtu jej může sledovat i nadále. Twitch tedy (alespoň prozatím) neblokuje IP adresy.

Fisher zdůraznil, že jde o postupnou změnu, která jen částečně řeší některé problémy s moderováním (například včetně několika žen, které streamery Twitche obvinily ze sexuálních narážek a nevhodného chování). Další kroky k řešení tohoto problému zahrnují přidání nástroje proti obtěžování pomocí jednoho tlačítka, vylepšení procesu hlášení nevhodného chování, přepsání komunitních zásad a důraznější postoj k deepfake.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.