Foto: Pxhere

Twitter možná získá vlastní platební systém

V květnu minulého roku spustil Twitter funkci Tip Jar, díky níž bylo nově možné finančně podpořit své oblíbené tvůrce. K jejímu fungování ale bylo zapotřebí platebního systému třetí strany. To by se ale mohlo do budoucna změnit. Elon Musk totiž plánuje vytvoření vlastního platebního sytému čistě pro Twitter.

Nový majitel a dočasný generální ředitel platformy o svých plánech se sociální sítí mimo jiné prozradil, že si představuje budoucnost, kdy uživatelé budou moci propojit své bankovní účty s Twitterem, což jim umožní posílat si navzájem peníze. Ačkoli přitom bude pravděpodobně trvat ještě dlouho, než budou tyto plány zrealizovány, zdá se, že Musk již provedl první kroky. Podle deníku The New York Times totiž společnost minulý týden podala registrační dokumenty ke zpracování plateb u FinCEN (Úřadu ministerstva financí Spojených států).

Musk také vysvětlil, že platforma musí umožnit monetizaci tvůrců, aby je motivoval ke zveřejňování svých děl. „Budeme moci říci: ‚Dobře, máte na svém účtu zůstatek, chcete poslat peníze někomu jinému v rámci Twitteru?‘,“ uvedl výkonný ředitel. Hovořil také o tom, že uživatelé budou získávat peníze z Twitteru díky propojení bankovních účtů, čímž naznačil systém podobný PayPal, který pomáhal založit. Společnost by dokonce mohla nabídnout „mimořádně atraktivní účet na peněžním trhu“ a také debetní a kreditní karty.

Nicméně stále se jedná pouze o jednu z mnoha změn, které Musk pro tuto sociální síť plánuje. Předplatné Twitter Blue za 8 dolarů měsíčně, které uživatelům umožňuje přístup k okamžitému ověření účtu, bylo jedním z prvních kroků, které zavedl po převzetí společnosti.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.