Foto: Unsplash

Twitter se octil pod palbou kvůli botům, k Muskovi se přidal také texaský generální prokurátor

Texaský generální prokurátor Ken Paxton zahájil vyšetřování Twitteru kvůli obavám z velkého množství botů a dalších falešných účtů na této sociální síti. V tiskové zprávě Paxton uvedl, že falešné účty mohou přispívat k umělému „zvyšování hodnoty“ Twitteru. Paxton se proto rozhodl vést vyšetřování podle státního zákona o klamavých obchodních praktikách, který chrání před klamáním inzerentů, podniků i samotných uživatelů.

Zajímavé je, že se Paxton celou věcí začal zabývat právě v době, kdy se generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk začal poměrně hlasitě vyjadřovat o tom, že počet botů může být na Twitteru mnohem vyšší, uvádí její současné vedení. Zdá se tedy, jako by sám chtěl zmařit koupi této platformy. Ještě více je ale zarážející, že se Muskovy a Paxtonovy názory shodují. Když se na to podíváme v kontextu současných událostí – tedy konkrétně toho, že Tesla právě otevřela továrnu Gigafactory v Texasu a přesouvá do tohoto regionu své sídlo – začíná být celá věc ještě podezřelejší.

Společnost dříve tvrdila, že falešné účty představují méně než pět procent uživatelů, ale Paxton nyní zopakoval Muskovy v současnosti nepodložené obavy, že falešné účty mohou představovat 20 a více procent všech účtů na Twitteru.

Paxton již dříve zažaloval několik technologických společností kvůli jejich praktikám, včetně Googlu (kvůli jeho reklamnímu modelu) a společnosti Meta (kvůli technologiím na rozpoznávání obličejů). Zatím není jasné, zda chce Paxton podat žalobu i na Twitter. Shoda s Muskem je však nápadně podezřelá.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.