Foto: Pixabay

Twitter testuje funkci, která by uživatelům umožnila kontrolovat @ označení

Jednou ze skvělých věcí na Twitteru je, že můžete oslovit jakéhokoli veřejného uživatele rychlým připsáním zavináče” k jeho uživatelskému jménu. Jednou z nejhorších věcí na Twitteru je, že je až příliš snadné tuto funkci zneužít. Nyní se ukazuje, že tato sociální síť pravděpodobně začala pracovat na způsobu, jak podobná označení kontrolovat. Podle výzkumnice a inženýrky Jane Manchun Wong, která se zabývá ochranou soukromí, společnost testuje možnost úplného zablokování @” označení nebo jejich omezení na lidi, kteří vás již sledují.

Návrhář ochrany soukromí na Twitteru Dominic Camozzi nejprve potvrdil, že se na této funkci pracuje, jak ale uvádí The Verge, později toto potvrzení smazal. Poskytnutí důmyslnější kontroly uživatelům nad rychlým @ označením je v souladu s dalšími nedávnými přidanými funkcemi k vylepšení ochrany soukromí na Twitteru – jako je omezení odpovědí a možnost zrušení vlastních označení z vláken. Twitter sice může působit méně otevřeně, ale kontrola označení nakonec službu zpříjemní uživatelům, kteří se nevyhnutelně stávají terčem útoků trollů.

Není to poprvé, co Twitter umožňí uživatelům zúžit seznam lidí, kteří s nimi mohou na platformě komunikovat. V roce 2020 byla spuštěna funkce, která umožňuje omezit okruh osob, které mohou odpovědět na tweet, pouze na osoby, které sledujete, nebo na osoby, které jste v tweetu zmínili. Nedávno přidaná funkce Twitter Circles navíc umožňuje nastavit, aby určité tweety viděla pouze vybraná skupina lidí.

Zdroj: engadget.com, theverge.com