Foto: Unsplash

Twitter trvale pozastavil účet, který sledoval soukromé letadlo Elona Muska

Na začátku letošního roku jsme informovali o účtu @ElonJet na Twitteru, který vytvořil vysokoškolský student Jack Sweeney. Tento účet sledoval lety soukromého letadla Elona Muska (ale například také soukromá letadla Billa Batese či Jeffa Bezose). Sweeney ke sledování letadel celebrit využíval veřejně dostupné údaje o letadlovém provozu. Tento účet byl nyní trvale pozastaven.

Podle Sweeneyho Twitter omezil dosah @ElonJetu již o víkendu. V pondělí však všechna omezení zrušil, nicméně ve středu odpoledne účet trvale pozastavil, a to dokonce nejen účet @ElonJet, ale i Sweeneyho osobní účet na Twitteru. Později Twitter zveřejnil aktualizaci svých zásad pro poskytování soukromých informací s tím, že sdílení informací o „živé poloze“ jiné osoby je nově zakázáno.

V lednu (tedy několik měsíců předtím, než oznámil dohodu o koupi Twitteru) Musk nabídl Sweeneymu 5 000 dolarů za smazání účtu @ElonJet. Sweeney tuto nabídku odmítl a místo toho požadoval 50 000 dolarů (celý článek zde). Jak poznamenala CNBC, @ElonJet měl více než půl milionu sledujících, přičemž Sweeney provozuje obdobný sledovací účet také na Instagramu.

Není jasné, zda za smazáním Sweeneyho účtů stojí přímo Elon Musk nebo některý ze zaměstnanců Twitteru. Vzhledem k často si protiřečícím výrokům a slibům Elona Muska by to ale nebylo příliš překvapivé. V listopadu Musk mluvil o tom, že @ElonJet nezakáže, a to ačkoli takový účet podle jeho slov „představuje přímé riziko pro osobní bezpečnost“.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.