Foto: Unsplash

Twitter uživatelům umožní nakupovat během živých přenosů, první bude Walmart

Většina velkých sociálních sítí se v posledních letech stále více začíná zajímat i o oblast e-commerce. Jednou z těchto platforem je i Twitter, který již v létě letošního roku začal testovat novou funkci umožňující uživatelům nakupovat při sledování živého přenosu.

Nyní se tato funkce dostává i k dalším uživatelům, a to prostřednictvím živého přenosu, jenž bude pod záštitou obchodního řetězce Walmart, jeho hostem bude hudebník Jason Derulo. Hlavním tématem je Cyber Week. Derulo bude asi půl hodiny hovořit o nejrůznějších produktech včetně elektroniky a domácích dekorací. Přenos se bude konat 28. listopadu v 19 hodin SELČ.

„Livestreaming na Twitteru dává firmám možnost zapojit se do komunikace s jejich nejvlivnějšími fanoušky a přidání možnosti nakupovat do tohoto zážitku je přirozeným rozšířením možnosti přilákat a zapojit vnímavé publikum,“ uvedl Twitter k nové funkci.

S novinkou přijdou na platformu samozřejmě také nové nástroje. Twitter proto začal s testováním Správce nakupování, který by měl pomoci obchodníkům úspěšně prodat své zboží. Kromě toho společnost rozšířila speciální nakupovací modul, který značkám a firmám umožňuje přidat na svůj profil banner, který přehledně prezentuje vybrané produkty.

Online nákupy mají velkou budoucnost a zdá se, že Twitter má v této oblasti také své nemalé plány. Kromě Walmartu plánuje v příštích týdnech novou funkci rozšířit i na další obchodníky v USA. A je velmi pravděpodobné, že se v budoucnu dostane i do dalších zemí.

Zdroj: engadget.com