Zdroj: Unsplash.com

Twitter začal podporovat bitcoin při podpoře oblíbených autorů

Twitter je ve světě sociálních sítí považován za tu nejserióznější a názory na ni jsou přijímány jako relevantní vzhledem k pisateli. Twitter po vzoru mnoha jiných platforem zavedl v posledních měsících možnost podpory oblíbeného autora. Pokud se vám některý tweet líbil, bylo možné dát jeho autorovi jako poděkování malý finanční příspěvek. Funkce Tip Jar funguje od začátku léta a stala velmi oblíbenou.

Tato služba se v blízké budoucnosti rozšíří, a to tak, že bude podporovat nejen klasické měny, ale také bitcoiny. Ve svém příspěvku to uvedl výzkumník a vývojář aplikací Alessandro Paluzzi a své tvrzení podpořil snímekm obrazovky. Twitter by měl využívat systém Lightning Network, který by měl umožnit uskutečňovat rychlejší platby s nižšími poplatky než primární bitcoinová síť.

Vedoucí pracovník Twitteru Kayvon Beykpour Paluzziho příspěvek sdílel a přidal k němu značku blesku a „Již brzy“. Kromě toho dodal, že Twitter pracuje na tom, aby jeho platební systém byl dostupný v dalších zemích.

To, že Twitter podporuje bitcoin, není žádné překvapení. Jeho generální ředitel Jack Dorsey je velkým zastáncem myšlenky kryptoměn a bitcoinu zvlášť. Podle jeho vyjádření by digitální měny mohly v budoucnu přinést světový mír. Jeho další společnost Square vyvíjí hardwarovou peněženku, do níž by bylo možné bitcoiny ukládat a také s ní platit. Tento produkt by dle něj měl přispět k oblibě kryptoměn a přinést je k běžným uživatelům.

Zdroj: engaget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.