Foto: Pixabay

Twitteru bude pravděpodobně šéfovat žena, nastoupí za šest týdnů, uvedl Elon Musk

Elon Musk plní svůj slib a na základě průzkumu veřejného mínění odstupuje z funkce generálního ředitele Twitteru. Podnikatel oznámil, že nový výkonný ředitel (resp. ředitelka) nastoupí na Twitter zhruba za šest týdnů. V oznámení sice neuvedl jméno nové CEO, ale naznačil, že na tuto pozici najal ženu. Musk zůstane ve funkci výkonného předsedy a technického ředitele, který bude zastřešovat „produkty, software a sysopy [systémové operace, pozn. red.].”

Několik hodin po Muskově oznámení deník The Wall Street Journal informoval, že šéfka reklamní společnosti NBCUniversal Linda Yaccarino „jedná” o převzetí funkce generální ředitelky Twitteru. Twitter na žádost o komentář nereagoval, ale Yaccarino a Musk mají zřejmě dobré vztahy.

Oba se společně objevili na akcích reklamního průmyslu a Yaccarino se o Muskovi vyjadřovala pozitivně. Společnost NBCU významně spolupracuje s Twitterem, nedávno obnovila partnerství pro vysílání videí z olympijských her v roce 2024 na Twitteru. A jak také upozornil AdAge, Yaccarino Muskovi tweetovala, že by měl na Twitter vrátit Periscope (aplikaci pro streamování) a označila to za nápad pro naše nové partnerství.

Musk v prosinci uvedl, že bude ctít výsledky ankety, v níž se ptal, zda má, či nemá odstoupit. Neuvedl žádný časový horizont, ale řekl, že odejde, jakmile najde někoho „dostatečně šíleného, aby tuto práci vzal.” Při zásadních rozhodnutích se i v jiných případech řídil výsledky anket.

Muskovo odstoupení by mohlo uklidnit obavy některých investorů Tesly. Ti se obávali, že Musk odvádí pozornost od práce ve své nejznámější společnosti Tesla tím, že se věnuje Twitteru. Po snížení jeho role na Twitteru tak bude mít teoreticky více času věnovat se své značce elektromobilů, která čelí rostoucí konkurenci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.