Foto: Ubisoft

Ubisoft prožívá těžké období a ruší další hry

Společnost Ubisoft dnes oznámila, že opět odkládá hru Skull and Bones, a navíc se vedení společnosti rozhodlo zcela zrušit tři doposud veřejně neoznámené hry, na kterých však studio už delší dobu pracovalo.

„Herní průmysl se v posledních letech posunul směrem k velkým značkám a dlouhodobě udržovaným titulům, které mohou oslovit hráče po celém světě, napříč platformami a obchodními modely,“ uvedl mluvčí společnosti. Tohoto obchodního modelu se Ubisoft v předešlých letech držel při vývoji her jako Assassin’s Creed, Far Cry, Ghost Recon, Rainbow Six nebo The Division.

Zdá se však, že se Ubisoftu tato strategie nevydařila: „Jsme jednoznačně zklamáni našimi nedávnými výsledky,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Ubisoftu Yves Guillemot. Společnost během jediného fiskálního roku zrušila sedm různých projektů a to přitom nemá v repertoáru žádnou hru s větší hráčskou základnou jako je třeba Apex Legends nebo GTA Online, která by společnosti zajištovala kontinuální přísun peněz.

Finanční situace společnosti tak není příznivá. Ubisoft odepsal zhruba 500 milionů eur (12 miliard Kč) v kapitalizovaných výdajích na výzkum a vývoj související s chystanými prémiovými a free-to-play hrami a nově zrušenými tituly, což v podstatě znamená, že peníze vynaložené na vývoj těchto her jsou nyní nenávratně ztraceny. I z toho důvodu plánuje Ubisoft v příštích dvou letech snížit výdaje o celých 200 milionů eur (4,8 miliard Kč) prostřednictvím cílené restrukturalizace a prodeje některých nepředmětných aktiv.

Zdroj: www.pcgamer.com