Foto: Wikipedia

Ubisoft Toronto pomáhá s problematickým remakem Prince of Persia: The Sands of Time

Na vývoji remaku hry Prince of Persia: The Sands of Time se podílí další studio Ubisoftu. Ubisoft Toronto oznámil na sociální síti X, že se připojuje k montrealské divizi společnosti a bude pracovat na této dlouho očekávané hře. V roce 2022 Ubisoft Montreal převzal projekt od Ubisoft Pune a Mumbai po několika dnech od zamyšleného data vydání, které bylo stanoveno již na leden 2021. Společnost tehdy uvedla, že Montreal „staví na práci, které dosáhla“ její herní studia v Indii. V loňském rozhovoru však producent Jean-Francois Naud prozradil, že projekt je stále „ve stádiu konceptu“ a že se „dívá na zpětnou vazbu od komunity a hledá [vlastní] způsob, jak hru zpracovat“.

Ubisoft Montreal byl „samotným místem zrodu epické trilogie Sands of Time,“ napsala společnost ve své zprávě, když studio převzalo otěže. Studio Ubisoft Montreal stálo také za řadou titulů z videoherní série Splinter Cell a Rainbow Six, stejně jako za většinou her Assassin’s Creed. V Ubisoft Torontu mezitím vznikly hry Far Cry 5 a Far Cry 6, stejně jako Watch Dogs: Legion. V současné době studio pracuje také na remaku hry Splinter Cell, který je od základu předělán na vlastním enginu Snowdrop.

Kdy bude vydán nový remake hry Sands of Time, která se zpozdila již o několik let od předpokládaného data vydání, zatím není známo.

Zdroj: engadget.com