Foto: Freepik, Google Workspace

Úložiště pro Google Workspace se bezplatně zvyšuje z 15 GB na 1 TB

Společnost Google má dobré zprávy pro uživatele individuálního plánu Workspace. Služba Workspace je předplatitelská sada populárních cloudových nástrojů Googlu, jako je Gmail, Disk Google, Kalendář Google, Dokumenty Google a přidané funkce pro firmy. Ti, kteří tuto službu využívají, například živnostníci a podnikatelé, brzy získají významné navýšení úložiště z 15 GB na 1 TB, a to bez příplatku. Většina uživatelů služby Workspace se tak již nebude muset obávat, že by jim v Gmailu a Disku došel úložný prostor.

Až dosud společnost Google nabízela jednotlivým uživatelům služby Workspace pouze stejný objem úložiště, jaký jste získali s bezplatným účtem Gmail. Pokud jste chtěli tuto kapacitu navýšit, museli jste si zakoupit další úložiště prostřednictvím služby Google One. Nyní však podle Googlu bude všem uživatelům Workspace úložiště navýšeno, aniž by bylo cokoliv potřeba dělat.

Dále Google přidává více možností a funkcí těm, kteří posílají e-maily více lidem prostřednictvím režimu hromadného odesílání. Nyní bude možné používat rychlé příkazy pro sloučení pošty, například @jméno, k personalizaci takových e-mailových zpráv. To může být užitečné, i přesto že individuální plán Workspace zatím nepodporuje vlastní e-mailové adresy.

Společnost Google navíc přináší individuální plán Workspace do dalších zemí světa, jako jsou Filipíny, Vietnam, Indonésie, Malajsie, Tchaj-wan, Thajsko, Nizozemsko, Portugalsko, Belgie, Finsko, Řecko a Argentina.

Zdroj: engadget.com