Foto: se svolením Mishaal Rahman

Únik odhalil některé specifikace a design telefonů ZenFone 9 a ROG Phone 6

Společnost Asus po několika měsících testování konečně vydala stabilní aktualizaci systému Android 12 pro telefony ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip. Nicméně nejzajímavější na celé věci je skutečnost, že tato nejnovější aktualizace pravděpodobně obsahuje také odkazy na chystané modely ZenFone 9 a ROG Phone 6.

Jeden z diskutujících na fóru Asus si totiž všiml, že nejnovější aktualizace Androidu 12 pro ZenFone 8 přidává nové skryté nastavení pro gesto dvojitého klepnutí na zadní stranu telefonu (tedy podobně jako u telefonů Pixel). Přestože funkce prozatím nefunguje, pokud navštívíte stránku s nastavením, můžete si na ní všimnout něčeho, co vypadá jako náčrtek telefonu ZenFone 9.

Přestože nejde o render, již z tohoto prvotního náčrtku je patrné, že ZenFone 9 má na zadní straně duální fotoaparát – konkrétně 50Mpx primární a 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát. Kromě toho si můžeme všimnout designu, jenž se podobá vzhledu iPhonu 13.

Podobným způsobem lze dohledat i náčrtek telefonu ROG Phone 6, tedy budoucí herní vlajkové lodi společnosti Asus. Vyčíst můžeme například to, že smartphone si zachová neokázalou herní estetiku, na kterou jsme od řady ROG již zvyklí. Navíc se zdá, že uprostřed zadní strany je umístěn displej ROG Vision PMOLED a těsně nad ním stylizované logo ROG 06. Podle náčrtu má telefon ve srovnání s modelem ROG Phone 5 větší modul fotoaparátu. Loňský ROG Phone 5 přitom získal od recenzentů vysoké hodnocení, co se týče výkonu i herních funkcí, zdá se tedy, že letošní model na tento úspěch naváže.

O obou telefonech bychom se měli dozvědět více v následujících měsících před jejich oficiálním uvedením na trh.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.