Uniklý obrázek naznačuje, že bychom se iPhonu SE 2 mohli dočkat ještě v letoším roce

Od ledna do září loňského roku se spekulovalo o tom, že společnost Apple nabídne svým fanoušků, cenově dostupnější telefon, který se stane nástupcem iPhonu SE. Nakonec se však ukázalo, že iPhone XR, o němž se v tomto smyslu uvažovala stál v základu 749 dolarů. To je cena blížící se té, na které startoval iPhone 8 předchozí generace. Vyšší ceny iPhonů měly, kromě jiných faktorů, podíl na nižších ziscích společnosti Apple v posledním čtvrtletí loňského roku.

Původní oblíbený iPhone SE přestal Apple vyrábět a nyní se doprodávají jeho zásoby. Proto se také čím dál hlasitěji hovoří o jeho možném nástupci. Podle některých informací by se mohl objevit už v letošním roce. Na začátku února unikly na internet rendery telefonu, který by mohl být právě iPhonem SE 2.

Na první pohled vidím, že má bezrámečkový displej s horním výřezem, chybí mu čtečka otisků prstů, takže je pravděpodobné, že bude vybaven technologií FaceID a v na zadní straně má fotoaparát s jednou čočkou. Podle dostupných informací by si měl zachovat kompaktnější velikost, kterou definuje především displej s úhlopříčkou 4,7 palce. K dispozici by telefon měl mít i bezdrátové nabíjení.

Apple podle svých zpráv v letošním roce očekává slabší kupní sílu trhu, i to by mohl důvod, proč by v letošním roce mohl kromě špičkových modelů nabídnout i levnější telefon zaměřený na širší masy.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.