Foto: se svolením Google

Uživatelé hlásí další problém s Pixely 6 – automatické vytáčení náhodných kontaktů

Nedávno jsme vás informovali o potížích s displejem, které zaznamenali někteří majitelé telefonu Pixel 6 Pro. Výčet chyb ale bohužel pokračuje. Je to škoda, protože telefony šesté řady, která byla představena minulý měsíc, se pyšní novým designem, vylepšeným hardwarem fotoaparátu, SoC Tensorem od Googlu, nejnovější verzí systému Android a celou řadou dalších skvělých specifikací. Mohlo by se tak jednat o pravděpodobně nejlepší zařízení Pixel. Nicméně potíže, které majitelé šesté řady zaznamenávají, už začínají být příliš časté.

Vedle zelenání displeje a výskytu světelných pruhů (při podržení tlačítka napájení), pomalé čtečky otisků prstů či nestandardního průstřelu fotoaparátu, se nyní objevuje celá řada uživatelů, kteří si stěžují na automatické vytáčení náhodných kontaktů (tzv. ghost-dialing). Na nekontrolovatelné vytáčení kontaktů si stěžovalo více majitelů Pixelu 6 (na Redditu se nicméně objevilo i několik zpráv potvrzujících, že stejné potíže se objevily také na některých zařízeních Pixel 3a a Pixel 4a).

Za tuto nepříjemnost může chyba mikrofonu a funkce Google Assistant. Google proto uživatelům, kteří se s potížemi potýkají, doporučil zakázat této aplikaci detekci slov. Nicméně již brzy by měla vyjít nejnovější aktualizace (12.43.18 nebo vyšší), která chybu opraví. Tu si můžete stáhnout klasicky v obchodě Google Play.

Uvedené problémy se týkají zejména zařízení prodaných v USA (nicméně vyšší výskyt potíží může být dán jednoduše tím, že ve Spojených státech se nejnovějších Pixelů prodalo nejvíce, a tedy i výskyt případných chyb bude statisticky vyšší).

Od vydání posledních Pixelů jde již o několikátou chybu v řadě, a přestože jsme si na menší chyby u telefonů od Googlu (a od všech ostatních výrobců) již zvykli, přeci jen u šesté řady se jich sešlo až příliš mnoho, což dobrou reklamu rozhodně nedělá.

Zdroj: xda-developers.com