Uživatelé Redditu neoficiálním patchem zprovoznili VR mód ve hře Alien Isolation

Dvěma uživatelům stránky Reddit se podařilo neoficiálním patchem zapnout VR mód ve hře, která k tomu přímo vybízí – Alien Isolation.

Atmosférická survival hra vyšla ještě předtím, než se do prodeje dostaly koncové verze VR headsetů Oculus Rift a HTC Vive. Hra nicméně obsahovala skrytý herní mód pro tehdejší vývojářskou verzi Rift DK2, který bylo možné aktivovat editací konfiguračního souboru. VR mód z větší části fungoval – kamera měla sice technické potíže, ale oficiálně nepodporovaná funkce byla i tak působivá.

Metoda rozšířeného obrazu, z níž vývojářský VR režim vycházel, však byla nekompatibilní s konečnými verzemi VR Rift a Vive. Nízké prodeje hry zapříčinily, že vydavateli hry se již nevyplatilo se k ní jakkoli vracet, byť jen formou updatu pro VR.

Fanouškovský VR update s názvem MotherVR od autorů Nibra a bo3bbera je zatím dostupný v alfa verzi, ale Alien Isolation je s ním již hratelný. Má podle webu arstechnica.com sice své problémy, jako např. různé velikosti postav nebo občas zaseklé FOV v nevyrenderované oblasti, případně ne úplně pohotový pohyb kamery, nicméně pro ty, kteří touží po ještě atmosféričtějším a hororovějším zážitku ve své oblíbené hře, mají díky updatu dnes možnost.

 

Zdroj: arstechnica.com