V Alze bude možné platit kryptoměnami přímo na platebních terminálech

Kryptoměny se díky svému loňskému nárůstu hodnoty rozšířili mezi velké množství uživatelů. Už je nepoužívají jen počítačoví a technologičtí nadšenci, ale také zcela běžní uživatelé, kteří chtěli zkusit zbohatnout nebo si jen vyzkoušet nový fenomén. Bitcoiny je tak možné, kromě internetových burz a nakoupit v automatech, které se nacházejí v řadě větších měst.

Na fenomén kryptoměn se rozhodl odpovědět i největší tuzemský e-shop Alza.cz a ve snaze poskytnout zákazníkům širší spektrum moderních služeb začal v loňském roce přijímat kryptoměny (konkrétně nejznámější Bitcoiny a také v ČR velmi oblíbené Litecoiny). Nyní rozšiřuje tuto službu i na platbu skrz platební terminály. V rámci prodejen Alzy tak vznikne 35 míst po celé republice, kde bude možné platit kryptoměnami přímo fyzicky. Zároveň tam bude také možné měny přímo nakupovat.

„Nákup kryptoměn nikdy nebyl jednodušší. Stačí si nainstalovat mobilní aplikaci Alzy a v menu Moje Alza – Moje kryptopeněženka přidat ke svému účtu adresu své hardware peněženky. U jakéhokoliv PayBoxu nebo CardBoxu na našich prodejnách pak zákazník zadá pouze své telefonní číslo a může skrze platební terminál rovnou krypto nakupovat. Jde o nejvýhodnější variantu, protože směna probíhá vždy za aktuální kurz,“ vysvětluje  marketingový ředitel Alza.cz Jan Sadílek s tím, že Bitcoiny či Litecoiny pak zájemce najde rovnou ve své digitální peněžence. Automaty navíc umožňují nákup nejen za reálné peníze, ale také prostřednictvím karty.

Zaměstnanci společnosti Alza.cz mohou také požádat o část své výplaty v Bitcoinech. Někteří zaměstnanci, kteří se do tohoto programu zapojili, měli v Bitcoinech proplacenou část květnové výplaty.

Podle statistik, které obchod zveřejnil, přineslo zavedení příjmání kryptoměn za první rok obrat 100 milionů korun. Toto číslo by se nyní mohlo ještě zvýšit.

Zdroj: tisková zprava