Foto: se svolením The Pokémon Company

V Los Angeles bude k vidění jedinečná výstava inspirovaná Pokémony

Do Los Angeles letos v létě zavítá umělecká výstava inspirovaná Pokémony. Ponese název POKEMON × KOGEI – Playful Encounters of Pokemon and Japanese Craft a je výsledkem spolupráce společnosti The Pokémon Company a losangeleského Japan House, prostoru věnovaného zviditelňování japonské kultury. Kolekce zahrnuje více než 70 uměleckých děl vytvořených 20 umělci, přičemž každé dílo je inspirováno některou z kultovních kapesních příšerek.

Výstava se zaměřuje na řemeslné práce namísto kreseb a maleb či jiných běžnějších druhů umění. Mezi umělci, kteří se na sbírce podílejí, jsou mimo jiné legenda kovotepectví Morihito Katsura a sochař Taiichiro Yoshida.

Výstava je rozdělena do tří oddílů: Sekce Příběhy klade důraz na maskota franšízy Pikachu. Jeden z nejočekávanějších kousků se jmenuje Pikachu Forest. Vyroben je z více než 900 vláken krajek zavěšených u stropu a představuje les obydlený elektrifikovanými žlutými hlodavci. Sekce Vzhled zahrnuje zejména pokémona Eevee a jeho různé evoluce, jako jsou Jolteon, Vaporeon a Flareon. Závěrečná část nazvaná Život je chaotičtějším souborem zahrnujícím všechny Pokémony.

Výstava začíná 25. července a potrvá pět měsíců, tedy až do ledna 2024. Vstup je zdarma a galerie je otevřena sedm dní v týdnu. Japan House také uvádí, že bude pořádat akce související s výstavou, ale žádné podrobnosti neoznámil. Pokud byste náhodou (třeba v rámci dovolené) měli cestu do Los Angeles a patříte mezi milovníky Pokémonů, rozhodně byste ji neměli minout.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.