Foto: se svolením Valve

Valve začne prodávat Steam Deck 25. února

V listopadu minulého roku společnost Valve informovala o odložení vydání Steam Decku o dva měsíce na únor 2022. Nyní zveřejnila konkrétní termín, kdy se dostane do prodeje – je jím 25. únor. Podle příspěvku na oficiálním blogu dostanou ti zákazníci, kteří si zařízení rezervovali, v uvedený den e-mail a budou mít tři dny na objednání.

Valve dále uvedlo, že e-maily bude uživatelům rozesílat ve stejném pořadí, v jakém byly provedeny rezervace. Upozorňuje také, že objednat si bude možné pouze model Steam Decku, který jste si původně zarezervovali. Rezervační záloha přitom bude započtena do konečné ceny, v ceně jsou navíc zahrnuty i náklady na dopravu. Společnost také upozornila, že objednávky, které budou zadány 25. února, začne rozesílat 28. února.

Uživatelé se tedy konečně dočkají. Když společnost Valve v červenci 2021 oznámila Steam Deck, původně se počítalo s jeho dodáním na trh v prosinci téhož roku. Kvůli problémům s dodavatelským řetězcem a nedostatkem důležitých komponent, který postihl řadu dalších produktů, však bylo o dva měsíce odloženo.

Společnost Valve stále umožňuje zarezervovat si Steam Deck za 5 dolarů, nicméně pokud jste stále na vážkách, zda si toto zařízení pořídit, můžete si počkat na první recenze. Valve totiž uvedlo, že již brzy začne rozesílat Steam Deck také médiím právě pro účely recenzí. Nicméně embargo na ně potrvá až do 25. února.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.