Foto: Pxfuel

Ve WhatsApp nyní bude možné připnout až tři důležité zprávy

Aplikace WhatsApp nově umožní poznamenat si více důležitých zpráv v rámci konverzace. Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg a šéf WhatsApp Will Cathcart na svých kanálech WhatsApp oznámili, že uživatelé nově budou moci připnout až tři zprávy na začátek chatu, což jim umožní rychlý přístup k novým zprávám. Jak poznamenává web TechCrunch, od spuštění funkce v prosinci mohli uživatelé připnout pouze jednu zprávu. Aplikace pro zasílání zpráv, kterou vlastní společnost Meta, také aktualizovala své Centrum nápovědy, aby zohlednila novou funkci.

Připínat můžete nejen textové zprávy, ale také obrázky a ankety, a ty zůstanou v horní části chatu po dobu buď 24 hodin, 7 dní nebo dokonce celého měsíce. Pokud připnete jen jednu zprávu, zobrazí se jako banner chatu. Pokud jich však připnete více, banner zobrazí počet připnutých zpráv, přičemž ta nejnovější se po klepnutí zobrazí jako první.

Chcete-li připnout zprávu, stačí na ni kliknout, vybrat možnost “připnout” a zvolit požadovanou dobu trvání. Stejným způsobem můžete zprávy odepnout, pokud je již nechcete vidět v horní části chatu dříve, než uplyne vámi nastavená lhůta. V prosinci minulého roku také WhatsApp představil novou funkci hlasových zpráv, které se po čase samy smažou.

Zdroj: www.engadget.com