Zdroj: adobe.com

Verze Adobe Illustratoru pro iPady je oficiálně k dispozici

Loňský rok na iPady přinesl oblíbený grafický editor Photoshop a v podstatě od té doby společnost začala pracovat i na stejné verzi Illustratoru. Nyní společnost tabletovou verzi oficiálně spustila. Jde dokonce již o třetí desktopovou aplikaci Adobe (po Lightroomu a Photoshopu), která byla přepracována pro iPady. Aplikace by měla fungovat na všech tabletech Apple, které podporují stylus Pencil.

Podobně jakou u Photoshopu, Illustrator prozatím nenabízí na iPadech všechny funkce. Ty, která na něm prozatím nenajdeme, však patří spíše mezi funkce okrajové, které většina uživatelů nevyužívá příliš často nebo vůbec. I ty však budou postupně doplněny.

Illustrator je přitom aplikací jako stvořenou pro iPady, a to díky příslušenství Apple Pencil, které navíc nabízí některá zjednodušení (lze například zvolit automatické zjednodušení křivek, snížení počtu bodů, výběr více bodů současně apod.). Ve verzi pro iPady byly navíc transformovány dva užitečné nástroje – Pathfinder a Shape Builder. K dispozici je také knihovna s více než 18 tisíci typy písma. Kromě toho Adobe v tabletové aplikaci přizpůsobilo uživatelské rozhraní tak, aby byla práce s tímto programem maximálně uživatelsky přívětivá.

Pokud rozpracujete projekt na PC (včetně Macu) můžete jej díky plné kompatibilitě otevřít i na iPadu a naopak. Projekty se totiž ukládají do cloudu. Bez problémů tak můžete na jednom projektu pracovat střídavě na více různých zařízeních.

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří již mají předplacenou službu Creative Cloud (která zahrnuje desktopovou aplikaci Illustrator), máte verzi pro iPad zdarma. Pro ostatní je ale k dispozici také, a to za 10 dolarů měsíčně. Pokud si ale chcete nástroj pouze vyzkoušet, Adobe na svých stránkách nabízí také bezplatnou 30denní zkušební verzi.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.