Foto: se svolením Oppo

Vlajkový telefon Oppo Find X6 Pro nabídne jedinečné specifikace

Loňský model Find X5 Pro společnosti Oppo rozhodně nepatřil mezi propadáky, o to větší očekávání proto máme ohledně jeho nástupce. Již dříve bylo oznámeno, že Find X6 Pro splňuje základní požadavky, které byste od vlajkové lodi roku 2023 očekávali: nabídne procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, jednopalcový snímač Sony IMX989 pro hlavní fotoaparát, jasný 6,82palcový displej AMOLED s rozlišením 3 168 x 1 440, velkou baterii s kapacitou 5 000 mAh, odolnost IP68 a až 16 GB RAM doplněných 512GB úložištěm.

Příjemnou zprávou je, že Oppo se s tímto modelem vrátilo k periskopovému teleobjektivu (funkci, která chyběla od modelu Find X2 Pro z roku 2020). Tímto návratem může plně využít partnerství se společností Hasselblad a také vlastní obrazový neuronový procesor MariSilicon X.

Velkých změn doznal design. Find X6 Pro je v tomto ohledu pravděpodobně nejpropracovanějším zařízením od modelu Find X3 Pro. Všechny tři zadní fotoaparáty (mimochodem všechny s rozlišením 50 Mpx a optickou stabilizací) jsou umístěny ve velkém kruhovém ostrůvku. V horní části kryté sklem se nachází hlavní fotoaparát, ultraširokoúhlý fotoaparát, LED blesk a logo Hasselblad, zatímco ve spodní části se nachází periskopový fotoaparát s trojnásobným optickým zoomem nebo šestinásobným hybridním zoomem.

Co se týče záznamu videa, uživatelé se mohou těšit až na rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu, nicméně 32Mpx selfie kamera je omezena „pouze“ na 1080p při 30 snímcích za sekundu.

Budoucí majitele potěší také 100W rychlonabíjení SuperVOOC, které dokáže zařízení nabít z nuly na 100 %  za pouhých 28 minut. K dispozici je i 50W bezdrátové nabíjení AirVOOC, s nímž lze telefon plně nabít za 52 minut. Společnost Oppo také tvrdí, že díky technologii Battery Health Engine zdvojnásobila životnost baterie. Oppo Find X6 Pro nabídne také ochranu proti odposlouchávání hovorů či infračervený dálkový ovladač, který lze využít například k ovládání televizoru, klimatizace či osvětlení.

Oppo Find X6 Pro bude v Číně dostupný od 24. března v hnědé (v kombinaci sklo-veganská kůže), černé (sklo) a zelené (sklo). Ceny se pohybují v rozmezí od 5 999 jüanů (tedy v přepočtu asi 20 tisíc korun) za 12 GB RAM s 256GB úložištěm do 6 999 jüanů (cca 23 tisíc korun) za 16 GB RAM s 512GB úložištěm. Oppo Find X6 Pro (i jeho odlehčená verze Oppo Find X6) by měl být dostupný také v Evropě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.