Foto: se svolením Xiaomi

Vlajkový telefon Xiaomi Mi Mix 4 byl odhalen, nabídne jedinečné parametry i skrytou selfie kameru

Konečně jsme se dočkali – společnost Xiaomi představila nejnovější vlajkovou loď Mi Mix 4. Jde přitom o velkou událost, jelikož se jedná o další telefon řady Mi Mix po téměř třech letech od vydání posledního modelu.

Novinka se drží zavedeného designového jazyka, telefony Mi Mix se totiž vždy chlubily bezrámečkovým a bezešvým vzhledem. Model Mi Mix 4 pokračuje v této myšlence a navíc přidává jednu příjemnou novinku – selfie kameru integrovanou přímo do displeje (což znamená, že když displej nezáří, není kamera vůbec vidět).

Selfie kamera nabídne 20 megapixelů, 6,67palcový zakřivený OLED displej pak obnovovací frekvenci 120 Hz a Full HD+ rozlišení. Mi Mix 4 je přitom vůbec první telefon, který pod kapotu dostal nový procesor Qualcomm Snapdragon 888 Plus (jde o rychlejší verzi Snapdragonu 888 s maximálním taktem 3 GHz). Procesor je spárován s 8 GB nebo 12 GB RAM a 128GB, 256GB nebo 512GB úložištěm.

Špičkové parametry nabídne i trojitý fotoaparát. Budoucí majitelé se tak mohou těšit na 108Mpx hlavní snímač s hodnotou f/1.9, který doplní 13Mpx ultraširokoúhlý objektiv (který dokáže zachytit záběr až pod úhlem 120°) a 8Mpx teleobjektiv s periskopem, optickou stabilizací a 5násobným optickým zoomem a až 50násobným digitálním přiblížením.

Telefon disponuje 4 500mAh baterii, kterou uživatelé mohou nabíjet 120W drátově a 50W bezdrátově. Ačkoli nejde o první Xiaomi telefon se 120W rychlonabíjením, pravděpodobně se dokáže nabít nejrychleji – společnost tvrdí, že plné kapacity lze dosáhnout již za méně než 15 minut (bezdrátově pak za 28 minut).

Novinka bude prozatím uvedena pouze na trzích v Číně, kde se bude prodávat v bílém, šedém a černém provedení. Základní verze bude dostupná za 4 999 jüanů (což je asi 16 700 korun bez daně), nejvyšší verze pak bude stát 6 200 jüanů (tedy asi 21 tisíc korun bez daně). To, zda se novinka dostane i k nám, zatím není jasné.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.