Výzkum odhaluje, že téměř pětina Čechů upřednostňuje televizor před partnerem

Spolu s uvedením nové řady QLED televizí na trh si společnost Samsung nechala zpracovat zajímavý průzkum, jehož výsledky odhalují „televizní chování“ obyvatel České republiky. Pro mnohé z nás je televizor nedílnou součástí života. Dubnového průzkumu na toto téma se účastnilo 525 Čechů ve věku 18 až 65 let.

Televizor má v ČR 95 procent domácností a průměrně je Češi sledují 3 hodiny a 45 minut denně, což je o 62 minut méně, než Američané, kteří jsou považováni za největší konzumenty televizního obsahu na světě.

Průzkum ukázal, že nejčastěji mají domácnosti jeden televizor (téměř 40 procent dotázaných) v závěsu za nimi jsou pak domovy vybavené dvěma televizními přijímači (37 procent dotázaných). Zbylých 19 procent má doma tři a více televizorů. Nejčastějším místem, kde se lidé dívají je obývací pokoj (93 procent respondentů). „Bezmála 60 procent Čechů, kteří mají svůj televizor v obývacím pokoji, ho považuje za hlavní součást interiéru. Ostatní vybavení pokoje tedy uzpůsobí právě televizoru,“ říká Martin Huba, produktový manažer společnosti Samsung.

Chytrý televizor v současnosti vlastní 35,5 procent Čechů a téměř polovina z nich jeho nákup zvažuje. Televizní vysílání je pro obyvatele ČR nejčastěji nástroj odpočinku (40 procent) nebo rozptýlením při domácích pracích (37 procent). Polovina dotazovaných jej dokonce sleduje před spaním a usíná u něj. Pětina účastníků průzkumu také přiznala, že s televizorem stráví více času denně než se svým partnerem a další čtvrtina uvedla, že svůj čas mezi vysílání a partnera rozděluje stejným dílem.

Trendem se také stává sledování celých řad seriálů (nebo alespoň více dílů za sebou), oblíbené se také stávají filmové nebo seriálové maratóny spojené s pásty s přáteli.

Zdroj: Průzkum společnosti Samsung, Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.