Foto: se svolením Yukai Engineering

Výzkumníci vyvinuli pulzující polštář, jehož objímání snižuje úzkost

Výzkumný tým japonské společnosti Yukai Engineering, který dříve představil roztomilý polštář Qoobo s kočičím ocasem, nyní přišel s novým bizarním vynálezem – polštářem Fufuly. Představen bude na veletrhu CES 2023, který se bude konat od 5. do 8. ledna. Jde o další polštář společnosti, který při používání pomáhá snižovat úzkost. Jako hlavní terapeutický nástroj využívá Fufuly jemné rytmické pulzování.

Myšlenka spočívá v tom, že když polštář objímáte, pulzy, které vydává, stimulují oblast bránice, což napomáhá zpomalení a prohloubení dechu, a tedy i snížení úzkosti a odbouraní stresu. Přestože polštář vypadá jako bílý obláček, v náručí připomíná spíše měkké zvířátko. Tichý mechanický zvuk dokonce připomíná kočičí vrnění, což však podle generálního ředitele Shunsuke Aokiho nebyl záměr.

Na tomto projektu spolupracovala společnost Yukai Engineering s Tokijskou univerzitou, která se zabývala výzkumem „fenoménu rytmické synchronizace mezi jednotlivci nebo mezi jednotlivci a objekty“ při jejich vzájemné interakci. Jde o dobře známý jev, který ilustruje například situace, kdy v náručí držíme spící dítě či podřimujícího mazlíčka a jejich klid se přenese i na nás. Podle autorů tohoto projektu může uživatelům výrazně pomoci podobného klidu dosáhnout používáním polštáře již po dobu 5 minut.

Fufuly disponuje třemi provozními režimy: prvním běžným uklidňujícím, druhým hlubokým režimem a posledním, který výrazněji přispívá ke zklidnění a prohloubení dechu. Na světové trhy se polštář dostane již letos, prozatím však nebyla oznámena jeho cena.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.