Walmart uvedl na trh dva nové levné androidové tablety, chce konkurovat Amazonu s jeho řadou Fire

Walmart uvedl do prodeje pod značkou ONN dva nové budgetové androidové tablety s úhlopříčkou 8 a 10,1 palců, které mají konkurovat Amazonu s jeho řadou Fire. Na cestě je i třetí tablet, který by měl být na rozdíl od svých sourozenců dodáván s připojitelnou klávesnicí, v tuto chvíli však není známo jeho datum uvedení na trh.

Obě novinky dostaly do vínku stejné hardwarové parametry – IPS displej s 2,5D zakřivením a rozlišením 1280×800, poměrně výrazné rámečky, blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor běžící na frekvenci 1,3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti a 2MPx zadní a 0,3MPx přední fotoaparát. Softwarově je pohání Android 9 a baterie na jedno nabití vydrží 5 hodin.

Od tabletů Amazonu se liší zejména tím, že jsou na nich předinstalovány všechny aplikace a služby Googlu, jako např. obchod Google Play, Gmail, Mapy Google a mnohé další, a uživatel zde také najde sadu vlastních aplikací od Walmartu.

Dostupné jsou v jediné barvě, a to tmavě modré. Menší model se prodává za „lidových“ 65 dolarů, větší stojí 80 dolarů. Kromě e-shopu Walmartu je lze koupit ve většině jeho amerických kamenných poboček.

 

Zdroj: phonearena.com, walmart.com