Foto: se svolením Apple

WatchOS 8.1.1 je venku, přináší opravy chyb pro Apple Watch Series 7

V říjnu vydala společnost Apple watchOS 8.1. Tato aktualizace přinesla podporu Fitness+ SharePlay. A v současné době společnost provádí také beta testování watchOS 8.3 s vývojáři a zájemci z řad veřejnosti. Tato aktualizace však pravděpodobně nepřinese žádné nové významné funkce. Ještě před vydáním watchOS 8.3 však Apple uvolnil watchOS 8.1.1, která je ale určena výhradně pro modely Apple Watch Series 7. WatchOS 8.1.1 přináší opravu potíží při nabíjení.

Někteří uživatelé totiž zaznamenali, že jejich Series 7 se nabíjejí pomaleji, než společnost Apple garantovala. Stávající aktualizace by přitom měla tento problém vyřešit. Apple proto doporučuje všem uživatelům, aby své hodinky aktualizovali. Společnost také doporučuje, abyste aktualizaci prováděli pouze, pokud hodinky nabíjíte (po celou dobu aktualizace je nechejte na nabíječce) a kapacita baterie je nabitá na 50 % a více. Pokud by se totiž baterie během instalace vybila, nedošlo by k dokončení aktualizace a museli byste navštívit autorizovaný servis Apple.

Aktualizaci provedete v několika rychlých krocích: Nejdříve spustíte aplikaci Watch na svém iPhonu, zvolíte možnost Obecné, přejděte na položku Aktualizace softwaru a vyčkáte, až se stránka obnoví. Jakmile se tak stane, měla by se zobrazit aktualizace. Poté už jen klikněte na Stáhnout a nainstalovat.

Pozorný čtenář si jistě všiml, že mezi vyjmenovanými aktualizacemi chybí watchOS 8.2. Dosud není zcela jasné, zda se ji Apple rozhodl přeskočit a přejít rovnou na verzi 8.3, anebo se jí nakonec přeci jen ještě dočkáme.

Nicméně aktualizace watchOS 8.3 by měla být pro veřejnost dostupná za jeden nebo dva měsíce. Jak jsme ale již naznačili výše, pravděpodobně nepřinese výraznější změny, ale dojde k několika vylepšením a opravám chyb.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.