Foto: se svolením Waymo

Waymo zvětšuje flotilu svých robotaxi, důvodem je rostoucí poptávka

V Phoenixu, San Franciscu a Los Angeles jsou v poslední době stále více využívány služby robotaxi. Větší množství robotických vozů Waymo je dáno zvyšující se poptávkou po tomto typu dopravy. Společnost vlastněná společností Alphabet oznámila na X, že nyní ve třech městech každý týden uskuteční více než 50 000 placených jízd. Waymo One navíc v některých částech těchto měst jezdí nepřetržitě.

50 000 jízd týdně znamená v průměru zhruba 300 rezervací každou hodinu nebo 5 rezervací každou minutu. Ve svém oznámení společnost Waymo uvedla, že tento milník pokořila díky svému „bezpečnému a promyšlenému přístupu“ k rozšiřování programu. „Vidíme, že lidé ze všech společenských vrstev využívají naši službu k bezstarostnému cestování, získání nezávislosti, znovuzískání možnosti dojíždět do práce a dalším věcem. Plně autonomní jízda je realitou a preferovanou možností mobility pro lidi, kteří se každý den pohybují ve městech,“ dodala.

Ačkoli se zdá, že Waymo si vede lépe než Cruise, který teprve nedávno znovu nasadil některá svá autonomní vozidla, má za sebou i řadu kontroverzí. V dubnu zablokovalo šest robotických vozů Waymo provoz na dálnici v San Francisku (šlo přitom pouze o jeden z případů, kdy vozidla společnosti způsobila dopravní blokádu). Začátkem letošního roku dvě vozidla společnosti Waymo narazila postupně do stejného pickupu, protože jejich software nesprávně odhadl následující pohyby kamionu. Společnost po tomto incidentu stáhla software, aby problém odstranila a zabránila podobným incidentům.

Zdroj: engadget.com